Politický projekt “ROZBORIL“ bol aktivovaný

13.12.2018

Herec a moderátor Viliam Rozboril zverejnil na sociálnej sieti Facebook politicky zamerané video ktoré behom 48 hodín nabralo obrovskú sledovanosť až 800 000 videní a 50 000 zdielaní: 

Viliam Rozboril v tomto videu oprávnene kritizuje poslancov za príliš vysoké zvýšenie ich platov. A ako riešenie tejto situácie navrhuje aby poslanci odovzdali časť týchto platov chudobným luďom.

Toto riešenie pripomína taktiku takzvaného "filantropa" alebo inak povedané "dobrého anjela". Táto taktika spočíva v tom že daná osoba sa snaží získať politickú podporu ludí tým že rozdáva svoje peniaze chudobnými luďom.

Je na tom niečo zlé?

  • Na počínaní "dobrých anjelov" by nebolo nič zle až na to že dané peniaze si spravidla nezarobili poctivou prácou ale pochádzajú z činnosti parazitického charakteru (parazitovanie na práci iných), ktorá sama o sebe spôsobuje chudobu v spoločnosti.
  • Ďalšia vec ktorou "dobrý anjeli" škodia spoločnosti je, že po zvolení do politických funkcií naďalej presadzujú toto rozdávanie svojho majetku ako riešenie chudoby v spoločnosti. Pričom neriešia príčinu ktorá spôsobuje túto chudobu.

Prečo imitačno-provokačný politický projekt?

Na tú skutočnosť, že ide o pokus spustiť nový politický projekt, ktorý by mal prevziať kontrolu nad časťou spoločnosti túžiacou po zmene spoločenského systému poukazujú nasledujúce vodítka:

  • Daný imitátor-provokatér neodhaluje žiadne nové problémy, ale iba opakuje problémy ktoré už sú spoločnosti dobre známe.
  • Daný imitátor-provokatér nenavrhuje systematické riešenie, ktoré by vyriešilo príčinu tohto problému ale jeho návrh iba zmierňuje prejavy tejto systémovej chyby na spoločnosť. (Nenavrhuje zmenu systému)
  • Podobnosť s inými politickými projektami:

- projekt s názvom "PROČKO" ktorý sa ale nevydaril a bol po krátkom čase ukončený:

- projekt s názvom "KOLLÁR" ktorému sa v parlamentných voľbách roku 2016 (ktoré sa konali počas migračnej a ekonomickej krízy) podarilo získať značnú časť ludí túžiacich po zmene systému na svoju stranu a oslabiť tým pozíciu Ľudovej Strany Naše Slovensko. (Pričom ĽSNS mala vo svojom programe minimálne dve závažné systémové zmeny)