Všetky správy
 

Niektoré banky a sporiteľne znížili limity na výber hotovosti. Noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung sa odvolávajú na čitateľov, ktorí uvádzajú, že z ich bánk nebolo možné získať sumy 10 000 eur alebo viac. Ako príklad noviny uviedli banky v Hamburgu, Heidelbergu, Stuttgartu a Severnom Porýní-Vestfálsku.

V poslednom čase mnohé vlády prijímajú opatrenia ktoré majú za ciel spomaliť šírenie chrípky s názvom koronavírus. Poďme sa najprv pozrieť čím sa vlastne koronavírus líši od sezónnej chrípky: Najzásadnejší rozdiel je v tom že koronavírus primárne napáda plúca človeka, zatiaľ čo iné typy chrípky sa môžu zameriavať na iné orgány ako srdce, ladviny......

Hlasité rozhovory, "skandál na veřejnosti" - za tyto a jiné přestupky mohl člověk v syrských oblastech, které ještě nedávno kontrolovali teroristé, "skončit na policii" nebo být dokonce uvězněn. Svědčí o tom dokumenty, které dostal k dispozici zpravodaj agentury Sputnik.

Peter Pelegrini vo svojom príspevku pripomenul citlivú stránku minulosti ktorú by mnohé osoby najradšej vymazali z pamäte ludí. Ide o obdobie vlády liberálnych strán na čele s SDKU. Pripomína že práve počas vlády týchto liberálov sa predával štátny majetok (nemocnice, štátne podniky) do rúk oligarchov. Pričom práve toto bol zlomový bod kedy...

Belgický expremiér a bývalý šéf liberálnej frakcie v europarlamente, Guy Verhofstadt vyhlásil, že ponaučenie z Brexitu nie je viac suverenity pre členské štáty, ale naopak, krajinám Európskej únie treba suverenitu ešte viac oklieštiť a Európsku úniu federalizovať, aby sa nemohlo stať, že si ešte nejaká krajina zmyslí vystúpiť z EÚ

Česká hlava státu, ve středu 30. ledna, přijala na Pražském hradě starosty a starostky všech obcí, které se v posledních 25 letech staly Vesnicí roku. Miloš Zeman ve svém projevu venkovský styl života a dodal, že se na české vesnici rodí nové národní obrození.

Ruský analytik Valér Viktorovič Pjakin odhaluje detaily o "zostrelenom" iránskom lietadle a o možných následkoch iránsko amerického konfliktu.

V Moskvě se bude na počest osvobození Varšavy 17. ledna konat ohňostroj. Hlavní město Polska uvedlo, že tento den nebyl po mnoho let oficiálně oslavovaným datem, proto se zde omezí na dvě pouliční akce pořádané soukromými osobami a na základě pozvání Svazu vojáků polské armády položí květiny na Hrob neznámého vojína.