17. November: "Naše túžby a ciele boli zneužité hŕstkou mocných"

16.11.2019

Na stránke hnutia "Naša vlasť je Budúcnosť" bol publikovaní článok ktorý poukazuje na skutočnosť, že za novembrovým prevratom (ktorý spôsobil zmenu štátnej ideológie z komunistickej na kapitalistickú) stáli aj tí ktorí mali túto ideológiu chrániť...

"Ak už je niečo ústredným mottom novembra 89, tak je to odkaz povedať si pravdu do oči a neklamať. Pravdou je, že naše túžby a odhodlanie boli zneužité hŕstkou arogantných mocných, ktorí naše ideály a vznešené ciele, zneužili pre vlastné obohatenie.

CIELE BOLI VZNEŠENÉ A ODHODLANIE NÁRODA SKUTOČNÉ - NO BOLI ZNEUŽITÉ

Túžili sme po zmene, chceli sme lepší svet a budúcnosť pre naše deti... Odhodlanie celého národa, bolo skutočné a nefalšované, autentické a všadeprítomné. Boli to dni, kedy sa v našom národe prebudila nesmierna nádej a túžba, prežiť život slobodne. Túžili sme zbavenia sa rukojemníctva ostnatých drôtov a žiť v krajine, ktorá nám dá voľnosť voľby. Len málokto však tušil, že naše štrnganie zneužili a v podstate sme si tak sami odzvonili našim snom o spravodlivejší štát a spoločnosť.

ZA REVOLÚCIOU STÁLA FALOŠNÁ SPRÁVA O SMRTI ŠTUDENTA OD AGENTOV ŠtB

Dnes už nieje tajomstvom, že za eskaláciou napätia v spoločnosti, stála falošná správa o údajnej smrti dobitého študenta Martina Šmída, ktorú rozšírili agenti ŠtB. Na svete tak bol nástroj revolúcie, potrebná rozbuška, ktorá vznietila inak pokojný dav. Vytvorila sa tak symbolika vraždiaceho totalitného režimu, ktorá zaúčinkovala a režim padol. Medzi otcami revolúcie sa tak ocitlo i pár vysokopostavených komunistov paktujúcich s disidentmi, ktorí v zmene režimu videli hlavne príležitosť.

Revolúcia tak bola úspešne podchytená, aby sa nevymkla spod kontroly. Dav bol usmernený a vypočítavá hŕstka ľudí bez charakteru sa mohla dosýta nabažiť po moci a majetku.

KRÁDEŽ STOROČIA

Z večera do rána vznikali neuveriteľne bohatí ľudia, ktorí sa len vďaka politickému rozhodnutiu stali mnohonásobnými milionármi. Vytvoril sa priestor pre vznik finančných skupín akými je i dnešná PENTA. To čo sme nazvali privatizáciou bolo bezbrehým rabovaním štátneho majetku hŕstkou zasvätených pri koryte.

SĽÚBILI SME SI LÁSKU, SĽÚBILI VRAVIEŤ PRAVDU LEN, SĽÚBILI SME SI VYDRŽAŤ.... RAZ PRÍDE NOVÝ DEŇ

Všetko to, prečo sme sa vtedy dokázali nadchnúť, je aj po rokoch stále aktuálne a dnes možno ešte viac ako kedykoľvek predtým.

Máme dosť uprednostňovania záujmov cudziny pred vlastnými.
Máme dosť cielenej likvidácie nášho poľnohospodárstva.
Chceme späť ekonomickú, potravinársku a štátotvornú svojbytnosť.
Chceme funkčné zdravotníctvo a školstvo.
Chceme zvrhnúť vládu skorumpovaných a rozrušiť moc pár mocných.
Nechceme viac zbrojiť a byť pod paktom NATO.
Máme dosť práce v cudzine, chceme príležitosti doma.
Stačilo uprednostňovaniu zahraničných firiem, chceme podporu našich podnikateľov.

Máme toho dosť...

Peter Švrček
predseda NVB."