Blaha o protestoch v Moskve: "Žiada sa mi jediné. Zatlieskať. Ruskej polícii."

01.08.2019

V Moskve 27. Júla prebehli nepovolené protesty zvolané liberálnymi politikmi. Protestov sa zúčastnilo približne 3500 ludí pričom polícia zatkla takmer 1 400 z nich. Ako zámienku opozičný politici použili neumožnenie kandidovať do Moskovskej metskej rady kandidátom ktorý nemali zozbieraný dostatočný počet podpisov.

Na túto udalosť zareagovali aj Slovenský liberáli:

Niektorý ludia zareagovali na daný protest slovenských  liberálov výsmešne:

Jedna z reakcií na protest slovenských liberálov proti zásahu ruskej polície
Jedna z reakcií na protest slovenských liberálov proti zásahu ruskej polície

Následne zareagoval poslanec Národnej Rady Luboš Blaha:

Furt mi vypisujú nejaké trápne slniečka, aby som sa vyjadril k demonštrácii v Moskve. Ja neviem, čo by som k tomu povedal - mne sa žiada jediné. Zatlieskať. Ruskej polícii. Sorry, ale čo iné mám k tomu akože povedať? ;-)

GRATULUJEM RUSKEJ POLÍCII

To mám naozaj brať vážne moralizovanie amerických mopslíkov? O zlej ruskej polícii a krutom Putinovi? Niekomu tu zjavne preskakuje.

Vo Francúzsku policajti Žlté vesty do krvi mlátili, zatvárali a dusili slzákom. Ruskí policajti proste odviedli narušiteľov zákone do väzby, pretože demonštrácie nebola povolená a demonštranti robili bordel a porušili zákon. Žiaden problém. Všetko je legálne.

PUTIN VERZUS MACRON

Ale všimnite si, ako to podáva naša liberálna tlač. V prípade Francúzska sú tí zlí a násilnícki vždy len demonštranti a chúďa nevinné Macron vlastne nemal na výber, len tam poslať policajtov, aby im rozbili držky.

Ale v prípade Ruska boli na demonštrácii iba mierumilovné kvietočky, mladí roztomilí ňufáčikovia, ktorí chceli iba vyjadriť názor a bum, došli zlé ruské tanky a povraždili nevinné deti - a to všetko na príkaz Putina a KGB.

Takto nejako to vyzerá v slovenských médiách. A vidí to každý, kto nemá v hlave nakadené.

POLICAJNÉ NÁSILIE NA ZÁPADE VÁM NEVADÍ, LIBERÁLNE JEDNOBUNKOVCE?

Viete, ja si pamätám, ako boli médiá ticho, keď policajti v Janove terorizovali antiglobalistov ešte 20 rokov dozadu. Ako mlátili demonštrantov pred rokom v Nemecku, keď pochodovali proti globalizácii.

Spomeňte si na slávny Seattle v 1999 a odvtedy na x ďalších pochodov proti neoliberalizmu, ktoré polícia západných štátov surovo rozháňala. O tom naše médiá mlčia. A pritom hovoríme o desiatkach tisícoch ľudí v uliciach.

S MAJDANMI SI NA PUTINA NEPRÍDETE, GRÁZLI

Ale keď ide o Rusko, tak sa nejakých pár stoviek zúfalcov, živených z amerických mimovládok, stretne na nepovolenej akcii, zámerne provokuje, aby policajti zasiahli a potom už sú pripravené agentúry a fotáčiky, aby z toho spravili správu dňa po celom svete, že aké je Rusko nedemokratické a aký je Putin tyran.

Kto im toto ešte žerie?

Rusi si jednoducho nenechajú skákať po hlave. Majdany si Američania môžu skúšať inde, ale nie v Rusku. Tam s tými ich liberálnymi mládežníkmi zatočia, ani sa nespamätajú. A áno, opakujem, ja tlieskam. A smejem sa veľmi. Good job, Mr. Putin.

DVOJAKÝ METER SLNIEČKAROV

A keď už sme pri tých našich liberálnych hlupáčikoch, ktorí tu moralizujú nad Putinom, len taká otázočka: koľko z nich sa išlo poondiať od súcitu, keď v Saudskej Arábii, v tom slávnom spojencovi našich západných "partnerov", odsúdili na smrť mladého tínedžera za to, že bol na demonštrácii proti vláde?

Koľko z nich sa zastalo Juliana Assanga, ktorému hrozí v Amerike smrť?

Koľko z nich sa kedy zamyslelo nad tým, ako vo Washingtone pred pár rokmi bez mihnutia oka zastrelili mladú matku za to, že sa autom priblížila do rizikovej zóny.

Vo Francúzsku mlátia ľudí, v Nemecku mlátia ľudí, v Amerike mlátia ľudí, v Taliansku mlátia ľudí... Ale slniečkari sa ozvú len vtedy, keď náhodou rozpustia nejakú trápnu americkú demošku v Moskve. Dajte sa vypchať, pokrytci!

ĎALŠIA KAMPAŇ PROTI RUSKU - ZÍVAM

Milí priatelia, kašlite na nich. V Rusku je všetko alright. V CIA sa zjavne rozhodli, že spustia ďalšiu mediálnu kampaň proti Putinovi a tak teraz každý deň fičia nejaké články o tom, ako sa režim rozkladá, aký je hrozne nedemokratický, do toho zábery policajtov a tak.

To celé je len spravodajská hra, ktorá ma v ľuďoch na Západe vzbudzovať nenávisť voči Rusku. Klasika. Vlastne je to už nudné - už sa opakujú, dochádza im fantázia. Nudím sa a zívam.

ČO ZASE VEĽKÝ BRAT CHYSTÁ?

Mňa by skôr zaujímal dôvod, prečo práve teraz. Väčšinou sa takéto kampane spúšťajú vtedy, keď sa na Západe chystá zasa nejaká vojenská ofenzíva. Alebo idú západné mocnosti opäť urobiť nejaké svinstvo, urobiť nejakú hybridnú vojnu ako na Ukrajine či v Gruzínsku a podobne.

Tak uvidíme, čo príde. Istý som si len jedným: Rusi vedia, čo robia. A držím im palce.

PUTIN NEMÔŽE ZA VAŠE POS...NÉ ŽIVOTY, SLNIEČKA!

Pekný večer, slniečka a neplačte už toľko, o pár mesiacov za americké prašulky usporiadajú liberálne mimovládky ďalšiu demošku v Moskve a zase dôjde zopár zúfalcov a zase to skončí ako teraz a vy zasa budete mať o čom vypisovať vaše nenávistné články.

Mám pre vás len malý odkaz: Putin nemôže za vaše po..é životy :-)

Ďalšie informácie o tejto udalosti zverejnil Dezider Stefunko:

Realita je ešte jednoduchšia pán Blaha. Protestná demonstracias sa konala pred pár dňami a bola povolená. Prebehla bez problémov. Ale Navaľny potreboval provokovať aby ukázal na zlý putinský režim pred západnými novinármi. Tak rozšíril výzvy na internete o novej opakovanej demonštrácii na Tverskej ulici. To je hlavná dopravná tepna Moskvy. A vedel že by tým spôsobil dopravný kolaps v Moskve. Navyše žiadosť o povolenie tejto novej demonštrácie si vôbec nedal. Čiže asi 3500 demonštrantov, vrátane asi 500 novinárov sa pokúsilo zablokovať Tverskú ulicu a sa pokúsili zobrať radnicu Moskvy útokom. Polícia zasiahla, a vôbec nie brutálnym spôsobom. Ako obyčajne mainstreamové západne média ukázali videá z nepovolenej demonštrácie v priamom centre Moskvy a úplne zabudli povedať že podobná demonštrácia pár dni predtým bola povolená ( na základe žiadosti ako to vyžaduje zákon) a sa konala bez incidentov!!!!!