Čaputová sa vyhýba diskusiám o volebnom programe

23.03.2019

Slovenský kandidát na prezidenta Maroš Šefčovič je zklamaný z nezájmu soupeřky Zuzany Čaputové o společné diskuze před druhým kolem prezidentských voleb. To Šefčovič prohlásil ve čtvrtek na tiskové konferenci v Prešově, informoval portál Teraz. 

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová

"Bylo naplánováno vícero mediálních a odborných diskuzí, na které jsme byli pozváni. Jak jsem to pochopil, vícero z nich bylo odmítnuto, takže se vlastně nekonají. Myslím si, že je to škoda, neboť právě v době těchto posledních dní jsem věřil, že budeme diskutovat o jednotlivých prioritách, vizích a dáme lidem všechny potřebné informace, aby se mohli správně rozhodnout," cituje portál slova Šefčoviče. 

Podle jeho vlastních slov je zklamaný kvůli tomu, že soupeřka nemá zájem o diskuzi a nechce tím porovnat priority.

"V prvním kole mi chyběla diskuze o programu. Nyní, když jsme už v kampani jen dva, máme o mnoho více času, mediálního prostoru, abychom mohli prezentovat svoje vize, priority. Aby si lidé jednoduše mohli porovnat, kdo s čím přichází a aby si mohli vybrat z nabídky, kterou prezentujeme," dodal.

Čaputová na to později odpověděla, že ještě budou mít příležitosti k diskuzi.

Na Slovensku proběhne 30. března druhé kolo prezidentských voleb, v němž budou Slováci vybírat mezi Zuzanou Čaputovou a Marošem Šefčovičem.