Finančná polícia ho zadržala priamo na letisku: Prípad miliónového podvodu jadrovej elektrárne Mochovce

15.04.2019

Vyšetrovateľ Špecializovaného tímu národnej jednotky finančnej polície národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie dvom občanom Talianskej republiky P. R. a N. C. - v čase spáchania skutku čelným predstaviteľom spoločnosti Slovenské elektrárne, a. s., za spáchanie obzvlášť závažného zločinu porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Súčasne v Bratislave došlo k zadržaniu jedného z obvinených, s ktorým budú vykonané procesné úkony a bude skúmané naplnenie dôvodov väzby. Konaním obvinených súvisiacim s hospodárením s majetkom Slovenských elektrární, a. s., vznikla škoda vo výške viac ako 22 miliónov eur.

Špecializovaný tím /ELEKTRO/ aj naďalej intenzívne pracuje a vykonáva všetky potrebné úkony na preverenie podozrení týkajúcich sa dostavby 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie momentálne nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie.

Zásah v Mochovciach

Problémy s elektrárňami sa ťahajú už niekoľko rokov. V lete v roku 2016 NAKA v priestoroch atómovej elektrárne spravila policajnú raziu. Nemala sa týkať priamo Slovenských elektrární, ale dodávateľských firiem, ktoré sa podieľali na dostavbe 3. a 4. bloku.

"Dôvody a podrobnosti dnešného zásahu nepoznáme. Môžem konštatovať len to, že Slovenské elektrárne vždy poskytovali a budú poskytovať polícii SR plnú súčinnosť," reagoval manažér externej komunikácie Slovenských elektrární Miroslav Šarišský.