Horšie ako za obdobia nacizmu? V Nemecku sú zostavované zoznamy demonštrantov

29.12.2018

Poslanec SPD Radim Fiala na svém facebookovém účtu reagoval na článek, ve kterém je uvedeno, že němečtí umělci sestavují seznamy lidí, kteří demonstrovali ve městě Chemnitz. Podle něj je to horší než za období nacismu. 

Ilustračná fotka
Ilustračná fotka

"To je horší než za období nacismu. Němečtí umělci organizují sestavování veřejných seznamů lidí, kteří si dovolili před několika měsíci vyjít demonstrovat do ulic německého města Chemnitz, aby vyjádřili svůj odpor k imigraci a kriminalitě imigrantů," uvedl Fiala. 

Článek byl zveřejněn na webu agentury Reflex. V něm se s odvoláním na anglickojazyčný web německé veřejnoprávní stanice Deutsche Welle také píše, že němečtí "umělci" zatím zveřejnili fotografie kolem 7 000 demonstrujících německých obyvatel. Cílem této skupiny je odvolat demonstranty z práce. Za poskytování informací a jmen o zaměstnavatelích demonstrantů je finanční odměna. Samotný web Deutsche Welle označil demonstranty za krajní pravici.

"Opět se nám ukazuje "západní liberální demokracie" v praxi. Kdo nesouhlasí s neomarxismem, multikulturalismem, musí být sluníčkáři urážen, vyhazován z práce a označován za fašistu," myslí si poslanec.

Podle něj na západě již dávno není demokracie.

"Tohle není Západ, kam jsme chtěli po pádu komunismu. Před tímto islamizovaným a neomarxistickým sluníčkářským Západem se musíme naopak ochránit," napsal Fiala.