Maďarsko: Evropská komise musí vysvětlit původ platebních karet pro migranty

13.11.2018

Maďarské politické strany Fidesz a Křesťanskodemokratická lidová strana žádají po Evropské komisi, aby odpověděla na otázky ohledně předplacených debetních karet, které byly podle informací vydávány migrantům, píše Hungary Journal. 

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker
Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker

Během minulého týdne Lajos Kósa (Fidezs), předseda výboru pro obranu maďarského parlamentu, mluvil o desítkách tisíc předplacených debetních karet, které dostali migranti díky Evropské komisi a Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky k dispozici, píše portál. 

Podle Hungary Journal byly platební karty používány na "reaktivované balkánské migrační cestě". Evropská komise by měla vysvětlit původ karet, sumy, které se na nich nacházely, a důvod, proč to vše bylo drženo v tajnosti.

Tyto karty jsou údajně placeny z peněz Evropské unie, OSN a peněz amerického finančníka George Sorose. Maďarské vládní strany očekávají informace ohledně osob, které financují desítky tisíc migrantů při jejich cestě k jižním hranicím Evropy, přičemž se může jednat i o způsob financování terorismu, píše portál s odkazem na mluvčího maďarské koalice Istvána Hollika.