Novoročné prejavy: Vladimír Putin, Generálny tajomník OSN, Slovenská národná strana, Milan Uhrík

01.01.2019

Milan Uhrík z Ludovéj strany naše Slovensko píše:

1. január je tradične dňom, kedy oslavujeme nielen vznik 2. Slovenskej republiky, ale aj príchod nového roka. Pre väčšinu ľudí na Slovensku je 1. január dňom voľna, osláv a dobrej nálady. Žiaľ, táto pozitívna atmosféra tento rok nevydrží veľmi dlho, pretože hneď po novoročných oslavách nás čaká trpké vytriezvenie. Vláda totiž pripravila od nového roka pre ľudí ďalšie zdražovanie energií, čo sa zákonite premietne do rastu cien všetkých tovarov a služieb. K tomuto sa pridá aj ďalšie zdražovanie potravín spôsobené novým, legislatívne veľmi zle zadefinovaným odvodom pre obchodné reťazce, ktorý pripravila SNS.Kým život bežných ľudí sa od nového roka opäť citeľne zhorší, tak poslanci NR SR mali tú drzosť, že si od januára nechali zvýšiť svoje platy o viac ako 1000 eur. Proti rozmrazeniu (zvýšeniu) poslaneckých platov totiž okrem nášho klubu ĽS Naše Slovensko hlasovalo na októbrovej schôdzi NR SR len 29 ďalších poslancov (kto ako hlasoval nájdete tu). Politická a mediálna cenzúra sa vplyvom novej protislovenskej legislatívy (napr. Dankova definícia antisemitizmu) opäť zosilní a ľudia budú ešte viac prenasledovaní za vyslovenie pravdy a svojho názoru.

Zároveň nás v novom roku čakajú aj dôležité výzvy, prostredníctvom ktorých môžeme chod udalostí podstatne zmeniť a vymeniť politikov, ktorí doslova pľujú slušným ľuďom do tváre. V prezidentských voľbách sa bude rozhodovať o tom, či na najvyššiu ústavnú funkciu zasadne opäť agent presadzujúci záujmy zahraničia a 3. sektora alebo vlastenecky zmýšľajúci Slovák. Možno ešte dôležitejšie však budú voľby do európskeho parlamentu, v ktorých budú mať európske národy jedinečnú príležitosť vzoprieť sa bruselským multikultúrnym liberálom a zachrániť sa tak pred úpadkom a zánikom. Nestačí len nariekať. Aj my na Slovensku musíme využiť každú príležitosť na to, aby sme obmedzili a zastavili nariadenia z Bruselu, ktoré ničia a existenčne ohrozujú našu vlasť.

Čaká nás však aj rok bohatý na dôležité kultúrne akcie a výročia. V marci oslávime 80. výročie vzniku 1. Slovenskej republiky a v máji si pripomenieme 100. výročie tragickej smrti generála M. R. Štefánika.

Nasledujúci rok bude jednoducho dynamický - plný práce, dôležitých udalostí a rozhodnutí. Ľudová strana Naše Slovensko Vám v ňom praje pevné nervy, veľa zdravia, šťastia ale aj radosti z úspechov.

Zdroj