Pellegríni o potrebe skoncovať s parazitickým spôsobom života

06.09.2018

Premiér Peter Pellegríni začal veľmi opatrne otvárať tému nepracujúcich občanov ktorí parazitujú na sociálnom systéme Slovenskej republiky

"Prichádza doba pozrieť sa či nastavenie sociálneho systému nedemotivuje určitú časť ľudí pracovať"

V dobe kedy sa chystá dovoz veľkého množstva cudzincov na Slovensko pod zámienkou nedostatku pracovnej sily sa naskytuje otázka: Prečo nezamestnať našich spoluobčanov z osád? A zdá sa že na túto otázku bude musieť odpovedať aj naša vláda...

Taktiež premiér priznal neúspech doterajšej politiky podpory "komunitných centier", "integrácie a inklúzie" ktoré nás stáli stovky miliónov a ich oficiálna úloha bola: začleniť obyvateľov osád do spoločnosti.

Na zázname je vidieť ako premiér veľmi opatrne volí slová aby neprekročil určitú červenú čiaru ktorú vytýčili "proEurópske" politické sily ktoré majú obrovskú podporu médií, neziskových organizácií a rôznych hlasných lobistických skupín. Tieto politické sily majú len jednu opozíciu a to sú vlastenecky zmýšľajúci ľudia.

To ako dopadne táto téma závisí na tom kto z týchto dvoch strán zvíťazí v argumentačnej diskusií pri schvaľovacom procese daných zákonov. To určí výslednú podobu konkrétnych zákonov: či budú v prospech obyvateľov Slovenskej republiky alebo budú v prospech záujmov určitých malých skupín.