Počet uvězněných migrantů v Německu trhá rekordy

04.05.2019

Podíl zahraničních vězňů v německých věznicích dosáhl nového rekordu. Podle údajů, shromážděných zemskými ministerstvy spravedlnosti, tvoří muslimové asi zhruba 20 % z 65 000 vězňů v zemi. 

Rheinische Post uvádí, že počet vězňů v Německu narozených mimo stát začal narůstat v roce 2015. V té době kancléřka Angela Merkelová umožnila více než miliónu převážně neprověřených migrantů z Afriky, Asie a Středního východu vstoupit do Německa. Všechny německé spolkové země tak v posledních třech až pěti letech informovaly o "velmi silném nárůstu" počtu uvězněných cizinců a vězňů bez státní příslušnosti.

"Ukazuje se fatální selhání sluníčkářského multikulturalismu," konstatuje český politik Radim Fiala.

Od roku 2016 se v západních spolkových zemích zvýšil podíl uvězněných cizinců. Například v Hamburku vzrostl jejich počet z 55 % na 61 % a v Berlíně ze 43 % na 51 %.

Vězeňské orgány věnují zvláštní pozornost vězňům s islámským původem. V současnosti v Německu žije zhruba šest milionů muslimů, což představuje 7 % z celkové německé populace (82 milionů). Naproti tomu podle shromážděných údajů tvoří muslimové zhruba 20 % z 65 000 vězňů v německých věznicích.