Putin prezradil, kdo sa stane vládcom sveta

05.06.2019

Prezident Vladimir Putin se účastní setkání o vývoji technologií v oblasti umělé inteligence v programátorské škole. Podle něj ten, kdo bude dostatočne schopný aby si v této oblasti zajistit monopol, se stane "vládcem světa".

Ilustračná fotka
Ilustračná fotka

"Už jsem řekl a chci to ještě jednou opakovat: pokud někdo může poskytnout monopol v oblasti umělé inteligence, důsledky jsou pro nás všechny jasné, stane se vládcem světa," řekl Putin na setkání o vývoji technologií v oblasti umělé inteligence. Poznamenal, že není náhoda, že "hodně rozvinutých zemí již přijalo své akční plány ohledně rozvoje těchto technologií".

"A samozřejmě musíme zajistit technologickou suverenitu v oblasti umělé inteligence. To je nejdůležitější podmínka pro životaschopnost našeho podnikání a ekonomiky, kvality života ruských občanů, bezpečnosti, a nakonec i obrany státu," řekl Putin.


Umělá inteligence označuje systémy nebo stroje, které napodobují lidskou inteligenci k plnění úkolů a mohou se iterativně vylepšovat na základě shromážděných informací.

Pre vývoj umelej inteligencie je treba pochopiť ako funguje ludská psychika. Čo si vyžaduje zvýšenie vzdelávacích noriem v oblasti psychológie, biológie, fyziky a sociológie. Táto nová vzdelanostná úroveň ktorá by umožňovala vytvorenie umelej inteligencie by znamenala že daná spoločnosť by sa stala vyspelejšia v oblasti psychologických praktík než ostatné spoločnosti, čo by ju učinilo ovela menej náchylnú na manipulácie.