Putin vysvetlil aké ciele majú nepriatelia Ruska

08.01.2019

"Vidíme, jaké úsilí je dnes vynakládáno, aby se přetvořil svět. Zničit civilizační hodnoty a ty kulturní a historické prostory, které byly vytvářeny po staletí. Cílem je vytvoření různých beztvarých protektorátů. Neboť rozeštvané národy, které byly připraveny o národní paměť a uvedeny do úrovně vazalů, je snadné řídit. Použít je jako drobnou minci ve svých zájmech," řekl ruský prezident na Světové ruské lidové radě. 

Vladimír Putin
Vladimír Putin

Podle jeho slov je to praktikováno v mnoha zemích světa včetně postsovětského území. K hlavním metodám patří "jeskynní nacionalismus", rusofobie a hrubé zasahování do církevního života.

"Podobná politika může mít vážné následky, je nebezpečná, ale já jsem přesvědčen, že život vše postaví na své místo. Protože nelze donutit lidi, aby šli proti své víře, svým tradicím, rodinnému rodokmenu a nakonec i proti pravdě, spravedlnosti a zdravému rozumu," zdůraznil prezident.

Vyzval společnost k jednotě a soudržnosti, neboť jen tak může stát odpovědět na historické výzvy, čelit vnějšímu nátlaku a zachovat si suverenitu.