Správy z Kočnerovho telefónu odhalujú hlavný dôvod jeho uväznenia

19.08.2019

Boli odhalené nové správy z Kočnerovho telefónu ktorý je v rukách slovenskej polície. Tieto správy poodhalujú zákulisné intrigy a boj medzi dvoma skupinami v dobe Kuciakovej vraždy spojenej s pokusom o štátny prevrat.

Marian Kočner
Marian Kočner

Vo februári 2018 obletela Slovensko šokujúca správa o chladnokrvnej vražde mladého páru Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka. Ján Kucial pracoval pre opozične naladený portál Aktuality.sk ktorý patrí západnému massmediálnemu gigantovi Ringier Axel Springer.

Následne sa rozhorel pokus o štátny prevrat do ktorého boli zapojené mnohé média, vysoké školy, známi herci, speváci a opozičný liberálne naladený politici ku ktorým sa pridala aj liberálne naladená vládna strana MOST-HID a taktiež niektoré osoby z vládnej strany SMER-SD ako napríklad Marek Maďarič.

Aj keď objednávatel tejto vraždy neni stále známi, tak do väzenia bol nečakane vzatý Marian Kočner, ktorý má povesť mafiána. Asi po roku jeho väzenia sa postupne na povrch dostávajú informácie z Kočnerovho telefónu ktoré objasňujú pozadie tohto boja medzi slovenskou vládou a prozápadnou opozíciou.

Správy z telefónu odkrývajú, že sa Marian Kočner snažil zaistiť podporu pre vládu Roberta Fica po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej - teda v čase masových protestov. Túto podporu sa snažil zaistit pomocou strany Mariana Kotlebu - ĽSNS.

Ako píše portál Hlavné správy, jedenásteho marca Marian K. písal Alene Zs.: "Fico má nejaký plán. On nie je v tomto sprostý. Bude vládnuť bez Mosta. S tichou podporou Kotlebu." Marian K. je presvedčený, že Kotleba by v prípade odchodu Mosta z koalície podržal vládu Smeru a SNS, pretože ani Kotleba nechce predčasné voľby.

Dvanásteho marca píše Alene Zs.: "Ja riešim kotlebovcov." No a 13. marca z komunikácie vypadávajú zaujímavé informácie. Sedem minút pred druhou hodinou v noci píše Marian K.: "Aktivujeme plán B. Kotlebu. Len ak Andrej odskočí (zrejme Danko, pozn. red.), tak ani to nepomôže. A Andrej je K...T." O pol tretej v noci Marian K. pokračuje: "Zajtra poobede sedím s Cuperom a Lexom. Už som Lexovi písal. Cuper je Kotlebov najbližší poradca. A Lexa riadi Cupera. A ja budem riadiť Lexu. Tak k...a musíme niečo robiť. Sa nebudeme kukať, ako nám to tu Soros k...í." Podpredseda ĽSNS Martin Beluský tvrdí, že s Cuperom dnes v kontakte nie sú.

Ako vieme, štátny prevrat nakoniec nebol úspešný a vláda na čele zo SMER-SD bude fungovať až do riadnych demokratických volieb.

Z daných faktov sa naskytuje otázka, prečo sa miláčik médií (ktoré podporovali štátny prevrat) zrazu stal nepriateľom číslo 1? Nebolo to vďaka tomu že sa Marian Kočner postavil proti tomuto prevratu na stranu Roberta Fica a strany SMER-SD?

Inak povedané, prečo bol ako "mafian" pred prevratom tolerovaný a po prevrate sa na neho niekto snaží hodiť túto vraždu,  aj keď zjavne by daná vražda nebola v jeho prospech a spôsob jej vykonania (mafiánsky spôsob vraždy) už vôbec nie...

Marian Kočner ako miláčik médií za doby keď sa stretával s liberálne naladenými politikmi ako Richard Sulík, Pavol Rusko
Marian Kočner ako miláčik médií za doby keď sa stretával s liberálne naladenými politikmi ako Richard Sulík, Pavol Rusko