Sýria: Scéna je pripravená, herci sú na svojich miestach

31.08.2018

Hovorkiňa ruského ministerstva zahraničných veci Maria Zacharovová informovala, že na Twitteri sa objavilo záhadné 6 ročné dievčatko. 

Jedná sa o stránku šesťročnej Chaly, ktorá, podľa popisu účtu, žije v Idlibu a pravidelne publikuje rôzne videa zo stretnutí s priateľmi a "vyzýva svet všimnúť si Idlib, zastaviť vraždenie deti a bombardovanie"

  • Zacharovová poznamenala: "Obyčajné šesťročné deti to vždy tak robia, keď sa nachádzajú v zónach, ktoré kontrolujú ozbrojenci: vždy sa stretávajú s priateľmi, zverejňujú veci na Twitteri. Šesťročné dieťa! Kto má deti, ten vie, že si nehrajú s loptou, neučia sa - ale všetko zverejňujú na Twitteri,"

Aktuálne má 351 sledujúcich, pričom sú medzi nimi popredné západné média - britská BBC, americký Huffington Post, Buzzfeed a Rádio Sloboda.

  • "Taká pozornosť voči dieťaťu! To je treba obrátiť pozornosť celého medzinárodného spoločenstva na jediné dieťa v Idlibe? Teras nás učia a obviňujú, že my sme propaganda. Takto, takto je treba pracovať, toto je skutočná propaganda."

Zacharovová taktiež poznamenala že účet tohto dievčatka je ukážkou "cynického, vypočítavého, ale nie novátorského prístupu našich západných kolegov k propagande".

Rusi sa snažia odradiť západ od prípadnej provokácie a preto ruské ministerstvo obrany uviedlo, že od 1. do 8. Septembra sa v Stredozemnom mori budú konať cvičenia: "Manévrů se zúčastní více než 25 lodí vedené raketovým křižníkem Maršal Ustinov, 30 letadel, včetně strategických bombardérů Tu-160, protiponorkových letadel Tu-142MK a Il-38 a stíhacích letounů Su-33."