V Nemecku chcú školákom nalievať alkohol

25.02.2019

V německém Braniborsku nabízejí deváťákům účast v experimentu, během něhož se má vysvětlit, jaký na ně má vliv alkohol, informoval Welt. Podle názoru iniciátorů se jedná o prevenciu pred závislosťou na alkoholu.  

V rámci experimentu, o němž se nyní přou rodiče s učiteli, budou neplnoletým nalívat alkoholické nápoje. Některým ze žáků přitom ještě nebylo ani 15 let. Jedná se o to, že v průběhu dvou hodin dorostenci dostanou za dozoru od dvou do čtyř skleniček piva či vína. Během experimentu budou zapisovat své dojmy. Ty budou následně analyzovány.

Johannes Lindenmeyer z rehabilitační kliniky Salus ve městě Lindow obhajuje pitie alkoholu školákmi následovne:

"Dorostenci si osvojí, že po první skleničce, je vám, jak je pravidlem, dobře. Právě z toho důvodu mnoho lidí pije alkohol. Po druhé skleničce ale už ne. A po třetí skleničce o sobě dávají znát první negativní následky. Pokud, samozřejmě, je jejich vlastní zkušenost přesvědčí,"

Podle informací televize experiment kritizuje pojišťovna DAK. Dorostence nepovažuje za zkušební králíky a dodává, že alkohol je pro lidský organismus velmi škodlivý. Čo dokazujú aj mnohé experimenty vedcov na myšiach a potkanoch, pričom bolo zistené že čím je konzument alkoholu mladší tým je poškodenie genetiky a mozgu väčšie.

Welt uzavírá, že nejlepším příkladem, jak se můžou děti vyhýbat alkoholu, je příklad vlastních rodičů.