Všetky správy
 

Dňa 28. septembra 1934 Piłsudskeho Polsko ústami svojho ministra zahraničných vecí Józefa Becka zvestovalo celému svetu: "Polsko z vlastnej vôle vyhlasuje, že odteraz spája svoj osud s osudom Nemecka... Polská vláda vyhlasuje, že sa viac necíti byť viazaná akýmikoľvek záväzkami voči Československu a pripomína svoje prianie ustanoviť spoločnú...

Propionát, který se používá jako doplněk při pečení chleba proti vzniku plísní, může vést ke zvýšeným hladinám hormonů spojených s rizikem vzniku obezity a diabetu. Zjistili to vědci Školy společenského zdravotnictví na Harvardské univerzitě. Výsledky vědecké práce byly zveřejněny v článku v časopise Science Translational Medicine.

Ako pozerajú na svet prívrženci Marxizmu? Obrázok si môžete urobiť sami v odbornej diskusií medzi osobou pod prezývkou "René Mikolas", ktorý bol v čase diskusie presvedčený prívrženec Marxovej teórie a osobou pod prezývkou "Hakir Nadadal".

V Moskve 27. Júla prebehli nepovolené protesty zvolané liberálnymi politikmi. Protestov sa zúčastnilo približne 3500 ludí pričom polícia zatkla takmer 1 400 z nich. Ako zámienku opozičný politici použili neumožnenie kandidovať do Moskovskej metskej rady kandidátom ktorý nemali zozbieraný dostatočný počet podpisov.

V sobotu 20. Júla se konal již osmý ročník festivalu slovanské kultúry s názvem Ruské pole, přilákal asi 200 tisíc návštevníku. Konal se v Moskvě, konkrétně v muzeu v přírodě zvaném Kolomenskoje.

Portál Informer vám prináša pohlaď do duše presvedčených zástancov liberalizmu. Táto analýza odhaľuje základné princípy/tézy na ktorých sa zakladá vnímanie a chápanie sveta liberálov.

Poslanec národnej Rady za stranu SMER, Ľuboš Blaha, zverejnil list v ktorom veľvyslanec USA Aaron Singletterry nalieha na slovenského poslanca, aby ako člen parlamentného výboru Rady Európy zaujal negatívny postoj voči Ruskej federácií. Veľvyslanec USA zároveň doporučuje hlasovať proti obnoveniu hlasovacích práv Ruskej federácii.

V následujúcom videu uvidíme ako vyzerá projekt obrovskej nemocnice Rázsochy v Bratislavskej časti Lamač ktorá sa začala budovať za vlády komunistickej strany Československa v roku 1987 ako štátny projekt obsahujúci fakultnú nemocnicu, posluchárne, laboratóriá, internáty. Nemocnica bola dokončená na 90%, v niektorých častiach bola nainštalovaná...

Pokusy o monopolizaci (privlastnenie si) novej technologickej vlny jsou hlavním zdrojem nestability ve světě, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru.

Častá konzumace fastfoodu vede k akumulaci zvláštních látek napomáhajících vývoji alergie v organismu. To je zvláště viditelné u dětí a dá se tím vysvětlit skutečnost, že každý desátý obyvatel vyspělých zemí trpí podobnými problémy, prohlásili italští alergologové na konferenci ESPGHAN.